Producenci

Ulubione

Facebook

Gwarancja i Konserwacja

Uwaga zapoznaj się uważnie z instrukcją nim pozwolisz dziecku korzystać z produktu!!!

Ważna informacja: jak każdy produkt służący do jazdy, hulajnoga może powodować niebezpieczne sytuacje i kontuzje z nich wynikające u prowadzącego lub osób trzecich. Aby tego uniknąć należy z hulajnogi korzystać z uwagą, stosując się do poniższych zaleceń:

1. Zawsze korzystaj z elementów ochronnych posiadającej niezbędny certyfikat ( kask , ochraniacze na przeguby) , dobrze jeśli dziecko ma również odzież zakrywającą ciało ( długie spodnie, koszulka z długim rękawem). Kask powinno się nosić z zapiętą klamrą pod brodą w celu uniknięcia jego zsunięcia podczas jazdy.

2. Używaj w pełni zakrytych butów, zabrania się jazdy w sandałach, klapkach lub boso.

3. Korzystaj z hulajnogi na równym terenie, unikaj mokrej, nierównej, kamienistej lub żwirowej nawierzchni. Dodatkowo nie korzystać z pojazdu w nocy w nieoświetlonych miejscach , gdzie widoczność jest ograniczona.

4. Trzymanie kierownicy dwiema rękoma podczas jazdy zapewni bezpieczną kontrolę nad hulajnogą. Nie prowadzić jednorącz.

5. Unikać krótkich i szybkich zwrotów przy zakrętach, nie kłaść się na kierownicy w trakcie ich wykonywania, może to spowodować niekontrolowany ruch kierownicy i utratę kontroli.

6. Nie jeździć na śliskich i mokrych nawierzchniach, unikać gruntu na którym są oleiste substancje, piasek, błoto, żwir lub liście. Poliuretanowe koła mogą stracić przyczepność i wydłużyć drogę hamowania. Złe warunki pogodowe również mogą przyczynić się do utraty kontroli nad pojazdem.

7. Unikać stromych stoków, na których można uszkodzić hulajnogę, a hamulce nie będą działać w sposób identyczny jak na pow. płaskich. Użytkownik powinien zachować szczególną ostrożność w zaistniałej sytuacji. Sugeruje się również nie rozwijać nadmiernej prędkości przy zjazdach z wszelakich pochyłości.

8. Unikać ostrych krawężników , studzienek kanalizacyjnych i nagłych zmian nawierzchni. Hulajnoga może się na nich nagle zatrzymać.

9. Sprawdź działanie hamulca i upewnij się, że działa poprawnie nim rozpoczniesz korzystanie z hulajnogi.

10. Dzieci i młodzież powinny korzystać z hulajnogi pod nadzorem opiekuna, osoby dorosłej. Przed jazdą zaleca się sprawdzenie poprawności działania części ruchomych oraz weryfikacji czy wszystkie elementy są skręcone poprawnie, tak aby uniknąc wypadków podczas jazdy.

11. Poruszaj kierownicą w obu kierunkach, w celu sprawdzenia czy działa poprawnie i porusza się gładko, nie utrudnia wykonywania manewrów. Sprawdź również czy zacisk w dolnej części kierownicy przykręcony jest prawidłowo - by uniknąć wypadkowi.

12. Zawsze stosuj się do lokalnych przepisów drogowych,unikaj innych pojazdów i uważaj na pieszych, jeśli jest to miejsce wyznaczone do jazdy np. skatepark, do jego regulaminów. Hulajnoga nie jest przeznaczona do użytku w ruchu drogowym ani jazdy poza wyznaczonymi ścieżkami.

13. Nie wykonywać samodzielnie modyfikacji sprzętu, ani nie dodawać elementów/części nieprzeznaczonych do twojego modelu/rodzaju hulajnogi.

14. W związku z możliwością zranienia się podczas składania sprzętu zaleca się wykonanie tej czynności przez osobę dorosłą lub asystowania w procesie. Trzymaj palce z dala od ruchomych części, uważaj na elementy zaciskowe by uniknąć przytrzaśnięcia skóry. Upewnij się, że wszystkie elementy zostały zamontowane prawidłowo.

15. Upewnij się, że wszystkie elementy zaciskowe zamontowano w sposób właściwy.

16. Wymieniaj zużyte lub zniszczone częśći natychmiast.

17. W trakcie korzystania z hulajnogi mogą powstać urazy, jeśli użytkownik nie zastosuje się do powyższych zaleceń.

 

Instrukcja użytkowania i konserwacji

1. Sprawdź czy koła i łożyska toczą się poprawnie, nanieś poprawki w skręceniu i użyj środka poślizgowego do łożysk jeśli konieczne. 

2. Sugeruje się aby rozłożyć i wyczyścić hulajnogę raz na kwartał, sprawdzić jej stan i użyć środka poślizgowego do ruchomych części . Upewnij się czy żaden z podzespołów nie wymaga wymiany. Jeśli tak skontaktuj się ze sprzedawcą w celu dobrania odpowiednich części. 

3. Jeśli kierownica nie jest ściśnięta w odpowiedni sposób możesz dokręcić śruby używając dołączonego klucza. Zrób to mocno i dokładnie uważając by nie przekręcić gwintu. 

4. Poliuretanowe koła będą się ścierać i wymagać wymiany, skontaktuj się ze sprzedawcą w celu doboru odpowiednich części. 

5. Koła i łożyska ulegają zużyciu w procesie regularnego korzystania. Wymiany można dokonać za pomocą dwóch kluczy imbusowych ( takich jak ten dostarczony wraz z hulajnogą). Odkręć śrubę przechodzącą przez koło i wysuń je z widelca. Zastąp zużyty element i umieść go ponownie w tym samym miejscu. Skręć śruby do stanu pierwotnego , upewniając się , że są odpowiednio ściśnięte.

6. Przecieraj hulajnogę wilgotną ściereczką aby usunąć błoto i inne zabrudzenia. Nie używaj środków chemicznych, gdyż mogą uszkodzić powierzchnię, nie używaj środków czyszczących zawierających alkohol lub amoniak. Mogą również przyczynić się do powstawania uszkodzeń. 

7. Upewnij się, że wszystkie elementy zamocowane są prawidłowo i odpowiednio skręcone. 

8. Śruby i inne elementy zaciskowe mogą z czasem stracić swoją efektywność. Sprawdzaj co jakiś czas ich stan. Jeśli któryś z elementów budzi wątpliwość należy niezwłocznie je zastąpić dobierając odpowiedni zamiennik. Przedział wagowy użytkownika 36-100 kg Przeznaczone dla dzieci od lat 8

 

Instrukcja montażu
1. Postępuj zgodnie z obrazkową instrukcją dołączoną do hulajnogi.

 

Gwarancja / Reklamacja

Wszystkie produkty dostępne w naszym sklepie są objęte gwarancją producenta od 3 do 24 miesięcy.

Reklamacji podlegają wszystkie elementy, w których wykryto odstępstwa od właściwego stanu fabrycznego (wady fabryczne).

Tj. źle odlane elementy metalowe, plastikowe i gumowe, skrzywione bądź źle nagwintowane śruby i osie, odklejące się spawy oraz wszystkie wady fabryczne innego rodzaju.

Reklamacji nie podlegają uszkodzenia powstałe z powodu:

  • złego konserwowania sprzętu
  • nie stosowania się do instrukcji użytkowania
  • winy użytkownika
  • przechowywania i użytkowania w nieodpowiednich warunkach tj. woda, błoto, piasek, żwir, itp.
  • wypadków losowych
  • elementy zużyte i uszkodzone w skutek  ich zużycia.

 W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się ze sprzedawcą.

W sprawie reklamacji prosimy pisać na adres reklamacje@skatelifestyle.pl